top of page

 TECH

 ART

Ogólnopolski Festiwal Sztuki/ Wzornictwa / Technologii
6.07.2019

 

Ogólnopolski Festiwal Sztuki/ Wzornictwa / Technologii – jedyne takie wydarzenie w Polsce. Realna odpowiedź na pragnienie wyznaczenia nowych

i umocnienia już istniejących trendów w połączeniu potencjału sztuki, wzornictwa i technologii. Eksperci – praktycy i wiedza naukowa, realna sztuka i sprawdzone pomysły – to, co sobie zawsze na ten temat wyobrażałeś istnieje! Wszystko w jednym miejscu. Na wyciągnięcie Twojej ręki i oczekiwań. Stwórzmy ten fenomen razem! Zapraszamy!

 

START  GODZ  12:00

  MUZEUM  REGIONALNE W KROTOSZYNIE

HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA GODZ 14:00

o nas

 

NASZE

CELE

​​

-pokazanie osiągnięć naukowych i artystycznych, w szczególności młodego pokolenia

- podniesienie umiejętności i rozwinięcie warsztatu osób, które się rozwijają w określonej dziedzinie sztuki i nauki

-podniesienie wartości lokalnych twórców i organizacji kulturalnych w Krotoszynie

- danie możliwości zaprezentowania efektów pracy uczestników festiwalu

Projekt jest skierowany m.in. do mieszkańców  Krotoszyna i okolic.

 

Osoby które wezmą udział w Festiwalu są to osoby które wyrażają się w swoich dziedzinach minimum 4 lata i maja znaczne osiągnięcia o randze ogólnopolskiej lub międzynarodowej. Występują również osoby, które wyróżniają się duża aktywnością artystyczną, naukową oraz społeczna i chcą się dalej rozwijać w swoich dziedzinach.

Co zaprezentujemy ?

 

Na festiwalu pokażemy dorobek artystyczny polskich twórców i pionierów w swoich dziedzinach takich jak : fotografia, grafika, rzeźba, malarstwo, rysunek i technologia. Na Ogólnopolski Festiwalu Sztuki Wzornictwa i Technologii chcemy pokazać jak sztuka wpływa na rozwój technologii i jak technologia wpływa na rozwój sztuki.

 

Do projektu zaprosimy m.in. Wykładowców z Politechniki Poznańskiej, artystów, grafików, fotografów, uczelnie Medyczną. Mamy całą rzeszę utalentowanych i zdolnych ludzi, a z efektów ich pracy korzystamy na co dzień. Przede wszystkim będziemy pokazywali najnowsze rozwiązania w technologii, nurty w sztuce i designie. W szczególności pragniemy pokazać dorobek młodego pokolenia. A w kolejnych latach chcemy zrobić z tego Międzynarodową imprezę

Speakers

Organizatorzy

i

uczestnicy

12244537_948049218586759_257461391024835
  • White Facebook Icon
Bartosz
Blecha
Prezes Stowarzyszenia Klub ART
Właściciel firmy BiBi ART
Organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki / Wzornictwa/ Technologii

Jestem na dobrej drodze do tego, aby z grupą ekspertów, przyczynić się do stworzenia z Polski światowego lidera we wzornictwie, gdyż obecnie nie mamy żadnej rodzimej marki, która byłaby rozpoznawana na świecie tak jak marki zagraniczne.

Dominik
Górny

Zawodowy konferansjer. Prowadzi uroczystości m.in. z udziałem Prezydenta RP;

Gale Ogólnopolskiego Konkursu Jakości Produktów i Usług  „Najlepsze w Polsce”,

Gale Polskiej Mody, wernisaże itd.

Ponad 15-letnie doświadczenie w pracy w mediach; ponad 11-letnie doświadczenie w byciu konferansjerem; ponad 9-letnie doświadczenie w byciu doradcą wizerunku i ekspertem PR; ponad 13-letnie doświadczenie w pracy na rzecz polskiej kultury. Wielokrotnie nagradzany np.: Brązowy Krzyż  Zasługi nadany przez Prezydenta RP, Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

www.dgorny.pl

ZLP-DOMINIK-GÓRNY-ZDJĘCIE-AKTUALNE.jpg
PP_Arch_0881.jpg
dr Adam
Siniecki
Wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej

Wzornictwo przemysłowe oraz projektowanie parametryczne stanowią ważne kursy w programie studiów na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej.

Podczas Wystawy, Wydział zaprezentuje najlepsze studenckie prace semestralne oraz osiągnięcia pracowników WAPP w tym zakresie.

Niektóre prace stanowią bezpośrednią aplikacje wyników prowadzonych badań w działalność projektową – architektoniczną nauczycieli.

Karolina
Maj
Bartłomiej Andrzejewski
DW_Logo_PL_PL_Vert_Colour.png

Google Internetowe Rewolucje

to projekt skierowany głównie do firm z sektora MŚP, którego celem jest podniesienie poziomu umiejętności cyfrowych i wsparcie przedsiębiorców w wykorzystaniu możliwości, jakie daje internet w prowadzeniu działalności gospodarczej, rozwoju firmy i eksporcie. Doradcy prowadzą bezpłatne konsultacje indywidualne w zakresie marketingu internetowego z przedsiębiorcami, którzy zapiszą się do projektu oraz wykorzystują swoją olbrzymią wiedzę i doświadczenie prowadząc szkolenia, warsztaty, prezentacje w całej Polsce.

karolina_maj.jpg.jpg
bartek_andrzejewski.jpg.jpg
Sesja kobieca (1)[1].png

Beata Krzekotowska- Wyzuj

 

Firma Innowacyjne Finanse Beata Krzekotowska- Wyzuj istnieje od 2013 roku. Jej misją jest doradztwo w doborze najlepszej oferty z szerokiej palety produktów finansowych, z uwzględnieniem przede wszystkim potrzeb i oczekiwań klienta. Zajmujemy się również pozyskiwaniem funduszy unijnych. Przygotowujemy wnioski dla Polskiej Agencji Rozwoju przedsiębiorczości, Urzędów Marszałkowskich, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Lokalnych Grup Działania

Martyna Szymczak

Podczas Festiwalu Sztuki chciałabym zaprezentować pokaz dwóch makijaży. Pierwszym z nich będzie makijażowa metamorfoza kobiety z niedoskonałościami na skórze. Pokaże jakich produktów należy używać do makijażu cery problematycznej. Na drugim pokazie zaprezentuje najmodniejszy od kilku sezonów makijaż glow-świeżość i rozświetlenie.

60218725_430923064150056_106928302517649

Mateusz Kiszka

Mateusz Kiszka.jpg

Wystawa fotografii  WBPiCAK

 

 

Konkurs Wielkopolska Press Photo jest doroczną konfrontacją dokonań fotoreporterów województwa wielkopolskiego. Wywołuje liczne dyskusje o roli fotografii w praktyce dziennikarskiej i stwarza forum prezentowania ich dorobku. W 2018 r. przewodniczącym Jury był znany fotoreporter Maciej Moskwa. Na konkurs wpłynęło 1236 zdjęć 87 autorów w pięciu kategoriach tematycznych, z czego do pokonkursowej wystawy Jury zakwalifikowało 51 zdjęć pojedynczych i 22 zestawy 33 autorów. Główną nagrodę– GRAND PRIX  otrzymał Dariusz Madziński z Piły za zestaw „Człowiek”.

Ponadto:

Mateusz Kiszka

- absolwent Uniwersytetu Artystycznego  w Poznaniu, kurator wystaw fotograficznych, animator kultury, fotograf.

zaprezentuje relację z IV Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki

Małgosia Wróblewska

Opis: Zastanawialiście się może, co może powstać pod wpływem chwili? Czasem może to być maźnięciem pędzla, czasem nie wyraźne marzenie lub stworzenie planu marzenia. Co siedzi Ci w głowie, gdy masz takie chwilkę na mrugnięcie? Prace, które przedstawiam są wykonane właśnie pod wpływem takich chwil, które mnie otaczają. Oczywiście każda z prac potrzebowała całe spektrum chwil, ale tak to już jest ze sztuką. Kim jestem? Jestem przeciętnym człowiekiem, nie wyróżniającym się raczej z tłumu, oraz bez antenki na głowie.Aktualnie studiuję na pierwszym roku dialogu i doradztwa społecznego na UAM ie w Poznaniu. A to co Państwo widzą jest moim zainteresowaniem. Lubię spotykać się z ludźmi, rysować oraz uczyć się ciekawych spraw związanych z człowiekiem

59788045_2291395177573838_23509161913142
Tomasz Pielak
60087724_351958249004171_600528459681025

 

 

Tomasz Pielak: kaliski artysta, którego pędzlem jest aerograf, płótnem zaś kaski, motocykle oraz karoseria samochodowa. Techniki aerografu uczył się od jednego z najlepszych w swoim fachu: Piotra Parczewskiego. Pierwsze kroki stawiał 5 lat temu, malując proste wzory na starych kaskach. Obecnie tworzy grafiki głównie dla sportowców i motocyklistów. Wśród znanych osób, którzy rywalizowali w kasku malowanym przez Tomasza Pielaka, byli min. żużlowiec Łukasz Sówka, czy skoczek narciarski Jakub Wolny.

Agnieszka Mazur

Z wykształcenia architekt wnętrz, od kilku lat zawodowo i hobbystycznie związana z projektowaniem.  Tworzone przez nią aranżacje bazują na realnych potrzebach Klienta, uzupełnionych pięknym i funkcjonalnym stylem. Chętnie czerpie inspiracje ze starożytnej filozofii feng shui. Dzięki temu zaprojektowane przez nią wnętrza są trafnie dopasowane do właścicieli, panuje w nich harmonia i przyjemna atmosfera. Prywatnie optymistka z dużym poczuciem humoru.

IMG_20190313_105450_621.jpg

Wielkopolski Fundusz Rozwoju

WFR_Logo_kolor.jpg

Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu jest spółką Samorządu Województwa Wielkopolskiego, działającą na rzecz rozwoju regionu i wsparcia finansowego MŚP.

Są to środki na rozwój i środki na inwestycje, pochodzące w szczególności ze środków zwróconych z Inicjatyw JEREMIE 2007-2013 i JESSICA 2007-2013, wdrażanych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Pożyczki oferowane przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o zapewniają środki na realizację inwestycji lub utrzymanie płynności finansowej przedsiębiorstw z województwa wielkopolskiego.

Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. wspiera m. in. działalność eksportową i realizację zamówień publicznych, jak również przyczynia się do wsparcia finansowego dedykowanego pośrednikom finansowym.

JOTKEL

JOTKEL firma obecna na rynku od 1978 roku. Specjalizuje się w produkcji wyrobów ze stali węglowych, nierdzewnych oraz aluminium.

Spółka działa w oparciu o certyfikowany system zarządzania jakością, środowiskiem i BHP zgodnie z normami ISO 9001, ISO 14001 oraz PN-N 18001.

Wyroby JOTKEL zaspokajają potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Podstawę oferty stanowią wysokiej jakości meble warsztatowe, do hal produkcyjnych, magazynów, szafki szkolne, meble do pomieszczeń socjalnych, szafy komputerowe, oraz ręczny sprzęt transportowy.  Firma produkuje również certyfikowane siłownie plenerowe.

Dysponując najnowocześniejszymi maszynami i technologiami, JOTKEL oferuje także usługi kooperacyjne w zakresie szeroko pojętej obróbki blach, rur i profili stalowych, spawalnictwa, projektowania CAD/CAM.

Logo-Jotkel-512x128.png
P. Biedny.jpg
color.jpg

Piotr Biedny

Fundacja Czyste Powietrze i jej działania w walce ze smogiem - wsparcie finansowe dla mieszkańców na technologie antysmogowe

Marek Lapis

„Biało-czerwona” Marek Lapis - wieloletni projekt społeczny fotodokumentalisty, członka ZPAF Marka Lapisa opisuje wizualnie jak w świadomości społeczeństwa funkcjonują barwy biała i czerwona. W czasach transformacji oraz burzliwych współczesnych przemian społecznych, politycznych i kulturalnych barwy te nabierają szczególnego znaczenia w przestrzeni publicznej. Autor jest wnikliwym obserwatorem współczesnego społeczeństwa polskiego, przedstawiając uwadze zatrzymane w ułamku sekundy chwile: ważne, znaczące i te codzienne, często niezauważane - prezentuje nam w artystycznej formie. W obecnych czasach, bardzo ważne jest, aby dokumentować te procesy i jednocześnie je poddawać pod publiczny dyskurs, poprzez sztuki wizualne. Projekt trwał od 2009 do 2017 roku.   5 marca 2019 roku była premiera książki fotograficznej, będącej finalizacja materialna tego projektu.

Lapis_Marek_portret fot. Jacek Kordus.jp
logo_Lasy_panstwowe.jpeg

Lasy Państwowe to nie tylko rośliny i ekosystem, ale organizacja w której pracują m.in. leśniczy, którzy często w bardzo ekstremalnych warunkach pracują i działają.

Naszym zadaniem jest również zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom. Dzięki użytkowaniu bardzo wyspecjalizowanego sprzętu, który pomaga przy pracy i niweluje wypadki śmiertelne które miały wcześniej miejsce

Na festiwalu chcielibyśmy zaprezentować informację o działalności Kaliskiego Inkubatora, który wspiera mikro i małe przedsiębiorstwa zarówno m.in. poprzez finansowanie firm w postaci niskooprocentowanych pożyczek, a także poprzez szeroko rozumiane doradztwo.

W kontekście festiwalu Tech ART chcielibyśmy powiedzieć o sieci Enterprise Europe Network, która nie tylko wspiera firmy w nawiązywaniu współpracy zagranicznej, ale także świadczy usługę audytu i ochrony własności intelektualnej. Ponadto ośrodki Enterprise Europe Network udzielają informacji o aktualnie dostępnych dotacjach, organizują szkolenia, a także giełdy kooperacyjne na rynkach zagranicznych.

57538131_1921651197940413_57116568684016
Logo-color-2-Png.png

Dominika BiadałaMam  mam 20 lat. Rysuję właściwie od kiedy nauczyłam się trzymać ołówek w dłoni. Na początku były to tylko ołówki ale z czasem zaczęły mnie interesowac rowniez inne techniki. Zaczęłam poznawać kredki, trochę później farby, zarówno akrylowe i akwarele, jak i olejne. Później weszłam w to jeszcze dalej i zaczęłam kombinować cienkopisami czy markerami i z tymi technikami chyba najbardziej się polubiłam Bardzo fascynuje mnie epoka renesansu co można na pierwszy rzut oka zauważyć w moich pracach ale staram się mieszać style jak tyle mogę żeby w końcu odnaleźć coś, w czym poczuję się najlepiej

Angelika Szczepaniak  mam 21lat,a za sobą ukończenie kierunku architektury krajobrazu w Zespole Szkół Budowlano Energetycznych w Ostrowie.Mam pasję jaką jest rysowanie,a od niedawna zaczęłam też malować obrazy.Moje prace głownie przedstawiają popkulturę.Można zauważyć przede wszystkim ikony z kultowych książek,filmów takich jak np.Star Wars czy Wiedźmin, postacie z gier(God of war) czy komiksów.Każdy młodszy obserwator rozpozna pewnie każdą z nich.Rysunki od zawsze robiłam głównie w ołówku,ale próbuję teraz kolorowych prac i obrazów oraz łączyć wszystko razem.

56927178_2100837796696388_86025476138682
Bez nazwy-1 kopia.PNG
cwaliński.jpg
20190518_180505-2.jpg

Stanisław Brajer

 

 

 

 

Jeden z najwybitniejszych polskich, żyjących Artystów-Malarzy, twórca świata „Barwnych Myśli”. Odznaczony m.in.: Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej” MKIDN; Medal Labor Omnia Vincit – Praca Wszystko Zwycięża Kapituły Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Mieszka w Poznaniu, gdzie w swojej pracowni artystycznej „Brajerówce” przyjmuje gości z całego świata. Namalował blisko 6 tysięcy obrazów i 60 lat poświęcił sztuce.

 

 

 

 

Karolina Hełka Prezes NaSwoim Sp z o.o.
Tworzymy krajobraz miast i wsi, w których będą dominowały budynki bez dymiących kominów, a ich bilans energetyczny będzie dodatni. Oznacza to, że każdy dom wyprodukuje energię potrzebną do jego ogrzania i innych funkcji. Dziś, dzięki dostępnym technologiom, które stały się powszechne, możemy niewielkim nakładem finansowym, z powodzeniem wdrażać takie właśnie rozwiązania. Darmowe Ogrzewanie Słoneczne wg WT 2021 stanie się obowiązkowym wyposażeniem każdego nowo budowanego domu.

Karolina Hełka

Stanisław_Brajer_logo_(1)_kopia.jpg
indeks.jpg

 

 

 

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie to szkoła, która od wielu lat kształci fachowców w wielu dziedzinach zawodowych. Profesjonalna, dobrze wykwalifikowana kadra szkoły przekazuje z pasją swoją wiedzę i umiejętności. Szkoła oferuje wykształcenie adekwatne do zapotrzebowania lokalnego rynku pracy.

Aleksandra Biadała

​​Przygodę z fotografią zaczęłam w drugiej klasie zawodówki a bardziej się zainteresowałam w trzeciej. Pani z szkolnej biblioteki wciągnęła mnie do robienia zdjęć pod tomik poezji pokazała mi parę konkursu i uświadomiłam mi co tak naprawdę lubię. Fotografia jest moją pasją. Uwielbiam w niej łapanie chwil uwiecznienie momentów.

received_1326693587471180-01.jpeg

PATRONAT MEDIALNY 

LOGA MEDIA.jpg

plan imprezy

12:00
Otwarcie Festiwalu w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie
14:00
Prezentacja wszystkich uczestników na Hali Widowisko-Sportowej w Krotoszynie

od 10:00  do 11:30 Hali widowiskowo- sportowej

szkolenie prowadzone przez  Google Internetowe Rewolucje na

 

od 12:00  do 14:00 Muzeum Regionalne w Krotoszynie

 

 oficjalne otwarcie festiwalu w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie

- otwarcie wystawy Międzynarodowej pt. „Dziecko” honorowanej przez UNICEF organizowana przez WBPiCAK w Poznaniu

-otwarcie wystawy : rysunków Dominiki Biadały, Angeliki Szczepaniak, Patrycji Wołowicz, Aleksandry Palczewska

 -otwarcie wystawy fotograficznej Marka Lapisa

-otwarcie wystawy malarstwa Stanisława Brajera

-otwarcie wystawy : Grafiki Małgosia Wróbel

 

od 14:00  do 20:00   Hala Widowiskowo- Sportowa

 

od 14:00 do 15:00

-zaprezentowanie Lasów Państwowych z ich rozwiązaniami technologicznymi w postaci maszyn i urządzeń stosowanych w przemyśle

-BiBi ART Bartosz Blecha – wystawa prac z zakresu wzornictwa i designu

- JotKEL - Na wystawie prezentuje meble warsztatowe. Pokaże, jak w przypadku tego typu mebli można dążyć do zachowania spójnego designu

- Eko sklejka – Odświeżenie wizerunku sklejki poprzez wykorzystanie jej w przedmiotach o nowoczesnym disign`ie.  Wykorzystanie sklejki jako surowca naturalnego do tworzenia w wielu branżach.

- Politechnika Poznańska Wydział Architektury - Wydział zaprezentuje najlepsze studenckie prace semestralne

- Instytut Wzornictwa z Warszawy -

- Aerografia Tomasz Pielak – prezentacja prac wykonywanych aerografem (malowanie na żywo)

-Agnieszka Mazur – projektowanie wnętrz

- Kancelaria patentowa Jolanta Justyńska Rzecznik Patentowy -ochrona wzorów przemysłowych i wynalazków (patent na wynalazek); ochrona MYŚLI INTELEKTUALNEJ

 

Od godz. 15:00 do 15:30

  Panel dyskusyjny na temat - design i technologia w przemyśle i architekturze i Polsce i za granicą

 

Od 15:30

- Wielkopolski Fundusz Rozwoju -

-Innowacyjne Finanse– Beata Krzekotowska- Instrumenty wspierające polskich przedsiębiorców

- Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości- promocja firmy na rynkach zagranicznych oraz doradztwo i instrumenty wspierające rozwój firmy

 

Od 16 :00 do 16:30

  Panel dyskusyjny na temat- rozwój przedsiębiorstwa i technologii dzięki funduszom oraz doradztwu

 

Od 16:30 do 17 

 - POLMEDI - lek. Jarosław Cwaliński - aplikacja do weryfikacji ran i rozmowa o tym  w jakim kierunku będzie się rozwijała medycyna

 

Od 17 :00 do 17:20

- Fundacja czyste powietrze –

-Na Swoim Sp z o.o. – Karolina Helka– Prezentacja Darmowego Ogrzewania Słonecznego opartego o system  Folii grzewczych Red Snake w połączeniu z Instalacją fotowoltaiczną.

 

Od 17:20  do 17:40

  Panel dyskusyjny na temat- Smog- realne zagrożenie czy propaganda?

 

   Od 17:40 do 18:00

   ZSP 3 w Krotoszynie- technologia w przemyśle nie tylko ciężkim

 

od 18:40 do 19:00

-  zaprezentowanie Polskiej Akademii Mody-

-Martyny Szymczak – makijażystka - pokaz makijażu

 

od19 :00 do 19: 20

  Panel dyskusyjny w jakim kierunku będzie się rozwijała moda

 

19:20

wykład dr Pawła Baranowskiego  Mobility Friends (Portugalia).

Temat – Nowy model widzenia

20 :00

-podziękowanie rozdanie dyplomów i wspólne zdjęcie- zakończenie imprezy

 

 

Sponsorzy

​​​​

f316cef963d63684426602da0478d63c.jpg
b_31867.jpg
starostwo.jpg

 

 

 

 

Lokalizacja

​​​

Hala
Widowiskowo - Sportowa
w Krotoszynie
tartak.jpg
ul. Olimpijska 10

Stowarzyszenie Klub ART  tel 663561899

Schedule
Sponsors
Venue
bottom of page